Wam & Vennerød maraton – Åpen framtid
Tidligere forestilling
SØNDAG 17. SEPTEMBER 2023
HVOR: Kinokino
VARIGHET:
ARRANGØR: Sandnes kunst- og kulturhus
Wam & Vennerød maraton – Åpen framtid
Åpen framtid (1983) med Thomas Robsahm i hovedrollen som egenrådig tenåring. Første filmen i trilogien Sangen om den knuste drømen, W&V’s oppgjør med 68-generasjonen.
Pål er 16 år og på vei mot en uviss framtid. Vi befinner oss i 60-årene, i en tid hvor en friere livsstil utviklet seg. Vennene Pål, Erik og Ruth eksperimenterer med livet; de danner band, røyker hasj, bader nakne, debuterer seksuelt, skulker skolen og drikker seg fulle. Samtidig vil de finne ut hva de skal bruke livet sitt til.
De drømmer om et godt liv med kjærlighet, evig vennskap, trygghet og samhold, spenning og en utfordrende jobb.
Skuespillere: Thomas Robsahm, Are Sjaastad, Julie Wiggen, Espen Moreite, Jorunn Kjellsby, Frank Iversen, Wenche Foss, Anders Hatlo, Per Theodor Haugen, Audun Meling
Sjanger: Drama
Regi: Svend Wam
Nasjonalitet: Norge
Språk: Norsk
Produksjonsår: 1983
WAM & VENNERØD MARATON:
Vi tilbyr samtlige filmer som en pakke til kr 600,- .
Denne høsten har vi plukket ut 6 av Wam & Vennerød filmer, og en av disse er «Den siste filmen», som er en livsbejaende dokumentar om disse to største rebellene i norsk filmhistorie.
«Den siste filmen» vises både 24. august og 12. november, velg selv hvilken dato du ønsker å se filmen i din filmpakke
Klikk på kjøp billett for å få tilgang til pakken.